Apie

Apie

„Vilnius Mama Jazz“ – tarp skirtingų muzikos žanrų naviguojantis, dinamiškas ir ribų nepaisantis tarptautinis džiazo festivalis, nuo 2002 m. kasmet pristatantis garsiausius užsienio džiazo muzikantus ir grupes bei puoselėjantis lietuviško džiazo kultūrą ir tradicijas.

2022 m. festivalis vyks gegužės 26-29 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT).

Programa: „Main stage“

Festivalio pažibų kolekciją šiemet papildys įspūdingiausių džiazo grandų koncertai – repertuare: Ghost-Note, Rymden, Ben Wendel Group, Grégory Privat, Anthony Braxton Saxophone Quartet, Vladimiro Tarasovo, Mark Tokar ir Volodymyr Solianyk trio „We stand with Ukraine“ pasirodymai bei dviejų dalių jubiliejinis Vladimiro Čekasino ir jo gausaus jo bendražygių būrio koncertas „Suite for free people“, atliekamas kartu su šv.Kristoforo kameriniu orkestru, vad. Modesto Barkausko.

Programa: „Showcase stage“

Svarbi „Vilnius Mama Jazz“ programos dalis – „Džiazo vitrina“ (Showcase Stage), įgyvendinama nuo 2016 m. Tai platforma, kurioje talentingiausi Lietuvos atlikėjai ir grupės turi galimybę prisistatyti kviestiniams džiazo industrijos atstovams iš užsienio – muzikos kritikams, žurnalistams, žymiausių džiazo festivalių prodiuseriams ir organizatoriams, klubų ir agentūrų atstovams.

Muzikantams tai galimybė būti pastebėtiems ir įvertintiems užsienio džiazo ekspertų, o festivalis „Vilnius Mama Jazz“ taip prisideda prie Lietuvos džiazo sklaidos užsienyje.

Dieninėje programoje gegužės 28-29 d. koncertuos: 21st Century Quintet, JUZT, LAIVO TROUPE, DUO VYTAUTAS LABUTIS / ANDRIUS BALACHOVIČIUS, John's Shower Band, Lietuvos jaunimo džiazo orkestras, Veronika ChiChi Quintet, SynthEtika ir Quark Effect.

Dieniniai festivalio renginiai ir koncertai – nemokami!

Veiklos LNDT fojė

Festivalis tai – ne vien koncertai! Tikros džiazo fiestos atmosferą kurs daugybė kitų veiklų ir, žinoma, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šurmuliuosiantys lankytojai bei pokalbiai teatro bare.

Festivalio metu LNDT fojė vyks „Vilnius Mama Jazz“ paraštės ir konferencija, pokalbiai ir susitikimai su ryškiausiais džiazo meistrais, diskusijos, interviu, autografų dalybos, vinilinių plokštelių ir albumų mainai, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai, veiks  retrospektyvinė Dainiaus Labučio fotografijų paroda, festivalio paštas, vyks kino peržiūros ir kt.

Gegužės 30 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Anthony Braxton Saxophone Quartet narys James Fei skaitys paskaitą „Navigacija po sistemas ir nežinomybę Anthony Braxtono muzikoje“.

Visos veiklos LNDT fojė, Showcase Stage koncertai ir paskaita LMTA – nemokamai.

Nepamiršome ir Lietuvoje esančių Ukrainos piliečių – kviesime juos visur apsilankyti nemokamai: ir koncertuose, ir kitose veiklose.

Programa: šiuolaikinio meno parodos atidarymas

Gegužės 26 d. 17 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bus atidaryta „Lewben Art Foundation“ kuruojama tarptautinio šiuolaikinio meno paroda „Menas kaip ginklas / Visuomenė be ginklų“, kuri veiks viso festivalio metu.

„Lewben Art Foundation“ antrus metus bendradarbiauja su „Vilnius Mama Jazz“ ir šiemet festivalio metu pristatys dalį savo tarptautinės šiuolaikinio meno kolekcijos kuruotoje ekspozicijoje, kurioje bus eksponuojami Žilvino Kempino, Pedro Reyes ir kt. žinomų menininkų kūriniai.

 

Per dvidešimt metų
festivalyje dalyvavo:
Chick Corea
John McLaughlin
Christian Scott
Steve Coleman and Five Elements
Snarky Puppy
Chris Dave And The Drumhedz
Peter Brotzmann Ravi Coltrane Quartet
Robert Glasper Experiment
Gerald Clayton Trio
Bill Frisell
The Bad Plus
Victor Bailey Group
John Scofield Trio Plus Horns
Wayne Shorter Quartet

Dee Dee Bridgewater
Marcus Miller
Terence Blanchard
Louis Sclavis
Erik Truffaz
„Vienna Art Orchestra“
Satoko Fujii
„Copenhagen Art Ensemble“
Rosario Giuliani
Flavio Boltro
Eivind Aarset
Arve Henriksen
Marius Neset

ir daugybė kitų iškilių pasaulio muzikantų.